Pas HealthyBack dla osób pracujących na siedząco

– Nie garb się!
– Ja się nie garbię. Ja tak wyglądam 🙂
– To chociaż posuń swojego garba, bo chcę przejść.

I nagle się budzisz zalany potem jednocześnie ciesząc się, że to tylko zły sen. Sen, który jednak może się ziścić, jeśli nie zrobisz nic ze sobą.

Praca siedząca przy komputerze wydaje się najbardziej komfortową pracą. Twoje plecy mówią jednak coś innego. Brak ruchu, zła postawa podczas siedzenia powodują, że nasz kręgosłup po jakimś czasie męczy się szybciej niż oczy przy monitorze.

Logo HealthyBackWpis powstał dzięki współpracy z marką HealthyBack – będącą zbawieniem dla osób pracujących na siedząco

Jak wygląda typowy dzień pracy na siedząco?

Wlepiony w monitor z długą listą zadań do wykonania, skupiasz się wyłącznie na realizacji dziennego planu i siedzeniu na Fejsie, nie zwracając uwagi na pozycję, w której siedzisz. Po ośmiu godzinach skutkuje to bólem pleców, który po przyjściu do domu wymusza na tobie chęć położenia się na godzinę w łóżku. Szkoda tej cennej godziny na regenerację, skoro można zapobiec przyczynie bólu niż ją zwalczać. Choć przyznam, że leżenie po południu w łóżku z ulubionym kocykiem jest przyjemnością, ale niech to będzie leżenie dla przyjemności, a nie konieczności.

Jak wpływa praca przy komputerze na zdrowie pleców?

Źle wpływa. Kropka. Dlatego wskazane jest robienie sobie 5-minutowej przerwy co godzinę, aby rozprostować kręgosłup i mięśnie. To 5 minut można wykorzystać np. na zrobienie sobie szóstej kawy, albo na zrobienie 10 przysiadów w klapkach 🙂 Problem w tym, że po krótkiej przerwie znowu siadamy przy biurku i powtarzamy złe nawyki. Po ośmiu godzinach, nawet jeśli to nie jest praca fizyczna, kręgosłup jest zmęczony. Najbardziej narażona jest dolna część pleców. Odruchowo siedzimy tak, jak nam najwygodniej, zamiast tak, jak najzdrowiej. Dlatego z pomocą przychodzi nam pas HealthyBack, który przywraca właściwą pozycję siedzącą.

Pas na plecy HealthyBack

Tak wygląda pas spakowany w wygodnej, podręcznej sakwie, która po rozpakowaniu i rozwinięciu stanowi oparcie pleców.

Pas HealthyBack – co to jest i jak wpływa na zdrowie osób siedzących?

HealthyBack wygląda jak zwykły pas. Albo jak lejce dla konia 🙂 Wizualnie nie powala na kolana, za to nieźle prostuje. Jego szerszą część nakłada się na dół pleców, a pasy prowadzące po bokach zakładamy na zgięte kolana. Siedząc w tej sposób pas kontroluje właściwą postawę, likwidując przyczynę bólu.

Gdy wypakowałem ten pas z pudełka, natychmiast zrobił furorę u mnie w biurze. Wszyscy, którzy z ciekawości go przetestowali, zgodnie stwierdzili, że jest to doskonałe rozwiązanie. Musiałem poczekać, aż wszyscy go przetestują, abym wreszcie mógł i ja poznać jego działanie.

HealthyBack

Pierwsza reakcja Kamili (koleżanki z biura) po założeniu pasa.

Pas HealthyBack recenzja

Moja reakcja była podobna. Tak samo pozostałych kilku pracowników.

Korekta kręgosłupa w pracy siedzącej

Tak wygląda pas po założeniu. Ładnej we wszystkim ładnie 🙂 Pozostaje jeszcze regulacja długości szelki.

Postawa kręgosłupa podczas siedzenia

Jak widać, pas po założeniu od razu działa poprawiając sylwetkę podczas siedzenia.

Recenzja pasa HealthyBack

Kolega Zbyszek również nie pogardził.

Minusem pasa może być konieczność kontrolowania się podczas wstawania. Co prawda pas w prosty sposób się zakłada i zdejmuje, jednak przy częstym wstawaniu, czynność ściągania pasa i ponownego zakładania może początkowo nie sprawiać wrażenia komfortowego. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż każde jego założenie przyczynia się do poprawy zdrowia pleców, czynność tę powtarzam z przyjemnością.

Dla kogo jest pas HealthyBack i czy mogę go polecić?

Zanim się przekonałem o zaletach tego pasa, poznałem opinie osób w pracy, które jako pierwsze go dorwały. 100% pozytywnych opinii znajomych zwolniło mnie od zaopiniowania jako pierwszy. Skoro wszystkich znajomych w biurze opinie są zgodne, to chyba nie ma lepszej rekomendacji.

Jeśli twoja praca polega na ciągłym siedzeniu przy biurku i czujesz, że coś z twoim kręgosłupem jest nie tak, nie martw się. Znajdujesz się w statystycznym 95% osób, które tak mają. Ale martw się, jeśli nic z tą dolegliwością nie robisz. Dla takich właśnie osób pas HealthyBack jest właściwym rozwiązaniem.


E-booki

Komentarzy: 4

 1. Ania

  Ciekawy produkt, myślę jednak że u mnie się nie sprawdzi, zbyt często wstaję od biurka i jestem „na widoku”. Klienci by się zdziwili gdyby mnie zobaczyli w czymś takim. 😉

 2. To gotują Saudyjskie Wielbłądy

  Mam podobne odczucia, jak Ania, mimo wielu godzin przy komputerze także dośc często odchodzę od biurka

 3. Jess

  Nie wiedziała, że cos takiego istnieje:) Dopóki tu nie zajrzałam, nie wiedziałam, ze tego potrzebuje:) Mysle, ze to doś sprytne rozwiazanie. Nawet jak to pisze, siedze krzywo obciązając jedna ze sron pleców;/

 4. Magda

  Pracuje w biurze i był taki czas, gdy bardzo bolał mnie kręgosłup. Teraz gdy zaczęłam ćwiczyć i dbać o postawę nie mam już tego problemu.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 508

Szukałeś mnie na Instagramie?