„For That Beautiful Feeling”. Premierowa recenzja albumu The Chemical Brothers

Recenzja For That Beautiful Feeling, The Chemical Brothers

Ach, te lata 90.! Gdy gumy balonowe i jeansy były na topie, a muzyka elektroniczna zaczęła podbijać świat. Wtedy to The Chemical Brothers, zamiast bawić się klockami LEGO jak inni chłopcy, stawali się pionierami gatunku bigbeat. W tamtym okresie ich twórczość była świeża, innowacyjna i pełna energii. Byli niczym muzyczni alchemicy, którzy potrafili zamienić proste dźwięki w złoto dla uszu. Właśnie ukazał się ich dziesiąty album, zatytułowany „For That Beautiful Feeling”. Nie sposób przeoczyć tego faktu. Tym bardziej błędem byłoby, gdybym tego albumu nie przesłuchał i nie podzielił się opinią.

Nowe brzmienia, stary duch muzyki elektronicznej

Nie da się ukryć, że The Chemical Brothers mają niezwykły talent do tworzenia muzyki, która jest zarówno nowoczesna, jak i nawiązująca do ich korzeni. „For That Beautiful Feeling” to album, który pokazuje, że duet nie spoczął na laurach. Z jednej strony mamy tu klasyczne, energetyczne brzmienia, z drugiej – nowe, świeże podejście do muzyki elektronicznej. I choć wiele się zmieniło od czasów „Hey Girl Hey Boy”, to duch The Chemical Brothers pozostaje niezmienny.

Muzyczna mieszanka wybuchowa

Każdy utwór na tym albumie to małe dzieło sztuki. Od głębokich basów, przez wysokie tony, aż po delikatne melodie – wszystko gra i tworzy harmonijną całość. „The Weight” to stara dobra bigbeatowa muzyczna jazda bez trzymanki, a „Fountains” to esencja tego, co w muzyce najlepsze. Nie można też zapomnieć o współpracy z Halo Maud i Beckiem, którzy dodali albumowi wyjątkowego charakteru.

The Chemical Brothers wypracowali sobie taki specyficzny dla nich styl, że od razu da się rozpoznać, że to oni. I choć na przestrzeni lat ich muzyka ewoluowała, wciąż jest wyraźnie wyczuwalny ich dawny muzyczny duch – i to mnie bardzo cieszy.

Dlaczego warto posłuchać „For That Beautiful Feeling” The Chemical Brothers?

Bo to The Chemical Brothers! Ich muzyka to nie tylko dźwięki, to przede wszystkim emocje. Radość, nostalgia, ekscytacja – wszystko to znajdziesz na „For That Beautiful Feeling”. Jeśli szukasz albumu, który poruszy Twoje serce i sprawi, że nogi same będą chciały tańczyć, to właśnie znalazłeś idealny krążek. A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, to pomyśl o tym jako o spotkaniu ze starymi przyjaciółmi, którzy mają Ci wiele do opowiedzenia. W końcu to The Chemical Brothers – gwarancja jakości w świecie muzyki elektronicznej.


E-booki

Komentarzy: 3

  1. burki_burki

    Słuchałem Chemical Brothers w latach dziewięćdziesiątych. Teraz to nawet nie wiem co nagrywają.

  2. Najka

    Chciałam kupić tę płytę, ale ani w Empiku, ani nigdzie indziej jej nie ma. Co za czasy, że żeby kupić muzykę nie pochodzącą z internetu, trzeba ją kupić przez internet.

  3. DeAeN

    Piękny Album Serio polecam 🙂

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

903

Szukałeś mnie na Instagramie?