Wpisy na temat: Piwne Style

„Piwne style” to kategoria obejmująca różne rodzaje i odmiany piwa, zróżnicowane pod względem smaku, aromatu, barwy i mocy. W tej kategorii znajdują się piwa jasne i ciemne, słodkie i kwaśne, lekkie i mocne, z wysokim i niskim procentem alkoholu. Wśród popularnych stylów piwa znajdują się: Pilsner, Lager, Ale, Stout, Porter, Wheat Beer, IPA (India Pale Ale), Belgian, Sour, itp. Każdy styl piwa posiada swoje charakterystyczne cechy i jest produkowany zgodnie z określonymi tradycyjnymi metodami warzenia. Kategoria „Piwne style” pozwala na poznanie różnorodności i bogactwa świata piwa. Wpisy w tej kategorii przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Piwo Russian Imperial Stout RIS

Piwne style #5: RIS / Russian Imperial Stout (Imperial Stout)

Russian Imperial Stout (w skrócie RIS) to jeden z najbardziej unikalnych gatunków piwa w Europie. Ten mocny i intensywny trunek charakteryzuje się głębokim smakiem i aromatem, które zawdzięcza swojej specyficznej recepturze oraz procesowi fermentacji. W piątej części cyklu wpisów pt….
Czytaj

Piwo porter

Piwne style #4: Porter

Witajcie, miłośnicy dobrego piwa! W czwartej części cyklu „Piwne style” chcę przybliżyć wam jedno z ciekawszych i bardziej złożonych stylów piwa – porter. Ten gatunek piwa przez kilkaset lat przechodził wiele ewolucji, zyskując coraz więcej fanów na całym świecie. Poznajcie…
Czytaj

Black IPA jakie piwa. Co to jest

Piwne style #3: Black IPA

IPA jest niewątpliwie najpopularniejszym gatunkiem wysokojakościowych piw kraftowych. Nie dziwi więc tak wiele odmian tego piwa. W pierwszej części cyklu „Piwne Style” napisałem ogólny zarys piwa IPA oraz rozpisałem, na jakie podgatunki można to piwo podzielić i czym się różnią….
Czytaj

Piwa dyniowe

Piwne style #2: Piwo dyniowe

Po pozytywnie przyjętym pierwszym wpisem z cyklu “Piwne style”, czas na kolejną odsłonę. Były piwa IPA, teraz czas porozmawiać o innym stylu. Końcówka października jest idealnym czasem, aby opowiedzieć o piwie sezonowym, które swoją popularność zawdzięcza m.in. Halloween oraz ogólnie…
Czytaj

Szukałeś mnie na Instagramie?