Bunkier Szatana. Schron Bojowy nr 44 Ruda Śląska. Co zwiedzić #4

Bunkier Szatana Ruda Śląska Halemba

To tutaj w 1999 sataniści zabili swoich kolegów. Ten bunkier szczyci się złą sławą w okolicy dzielnicy Halemba w Rudzie Śląskiej, a bestialskie zdarzenie odbiło się szerokim echem w społeczności miejskiej.

Czwórkę młodego wieku bliskich znajomych, łączyło zamiłowanie do kultury satanistycznej. Zaczęli się interesować niebezpiecznymi rytuałami, a w opuszczonym bunkrze znaleźli sobie miejsce do ich odprawiania. To miejsce stoi daleko od osiedla. Nikt z zewnątrz nie miał możliwości wiedzieć, co się w tym miejscu dzieje. Bunkier jest otoczony głębokim, gęstym lasem. Stanowił doskonałe schronienie dla młodych satanistów.

Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Dwoje młodych ludzi postanawia dla szatana zabić pozostałą dwójkę znajomych. Z rąk kolegów od pchnięcia ostrym nożem ginie dziewczyna i chłopak.

Jeden ze sprawców – pomysłodawca zdarzenia – został skazany na dożywocie. Drugi z nich dostał wyrok więzienia na 25 lat. Wkrótce opuszcza więzienie odbywając pełną karę. Jak głoszą media, to był ostatni w Polsce mord rytualny, o którym wiadomo.

Bunkier Szatana – jak trafić?

Lasy w Halembie są kręte i dużo w nich niespodzianek. Przede wszystkim proponuję, żebyś nie kierował się nawigacją z Google Maps. Miejsce jest niedokładnie oznaczone. Sam za pierwszym razem próbowałem tam trafić i nie znalazłem tego miejsca. W miejscu, które pokazują Mapy Google jest pełno połamanych drzew, korzeni i łatwo można sobie uszkodzić stopy. Polecam użyć mapy z aplikacji Strava. Tam bunkier jest idealnie oznaczony. Nie polecam tam jechać wieczorem, gdyż ze względu na dużą gęstość drzew o tej porze jest tam bardzo ciemno. Należy także uważać na dziki. Ruda Śląska jest słynna z dużej ilości dzików w mieście 😉

Do obejrzenia zdjęć bunkra zapraszam na mój Instagram. Zachęcam też do obserwowania mojego profilu, aby nie przegapić kolejnych dzikich akcji 😉


Spis części cyklu "Co zwiedzić" - mikropodróże


E-booki

1 Komentarz

  1. Janika

    Czy obecnie da się wejść do tego bunkra? Kiedyś było zamurowane wejście jeśli dobrze pamiętam, ale na Youtube widziałam parę filmów, gdzie ludzie wchodzili do środka.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12,225

Szukałeś mnie na Instagramie?