Zwiedziłem Ogród Świateł w Chorzowie – musicie to zobaczyć! Co zwiedzić #1

Jeśli szukasz atrakcji, która cię zachwyci w te zimowe wieczory, ten wpis podpowie ci, gdzie możesz się wybrać. Ogród Świateł, o którym chcę opowiedzieć mieści się w Chorzowie. Przeczytaj ten wpis, aby dowiedzieć się jakie atrakcje na ciebie czekają i dlaczego jest to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Ogród Świateł Legendia Chorzów

Jesień i zima to okres, który sprzyja rozwojowi depresji. Ludzie przebywają mniej czasu na dworze, a także z bliskimi znajomymi. Więcej natomiast przesiadują w domach z dala od okazji do produkcji endorfin w swoim organizmie. Endorfiny to hormon szczęścia, którego właśnie niedobór dokucza nam w tych brzydszych porach roku, gdzie nie ma tyle możliwości czerpania radości z życia.

Dni są coraz krótsze, więc tym samym dopada nas coraz bardziej ponura aura. Postanowiłem, że przeciwstawię się depresyjnej porze roku i namówię znajomych na wypad w ciekawe miejsce. Miejsce, które jest pełne pozytywnych wrażeń, przede wszystkim wizualnych. Mowa o Ogrodzie Świateł, który został postawiony w parku rozrywki Legendia w Chorzowie. Po kilkugodzinnym pobycie w tym miejscu nie jestem w stanie ukryć entuzjazmu, jaki mi wtedy towarzyszył.

Moim zdaniem to fantastyczny pomysł, żeby 26 hektarowy park z jeziorem, który latem jest przepełniony karuzelami i roller coasterem, na czas chłodniejszych miesięcy przeistoczył się w krainę baśni.

Ogród Świateł mapa atrakcji

Ogród Świateł Chorzów – Legendia

Kto z nas nie zna Aladyna? No dobra, przyznaję się. Ja znam, wiem też o co chodzi z tą magiczną lampą, ale nigdy nie obejrzałem bajki ani filmu w całości. Nie stoi na przeszkodzie, abym poczuł ten klimat jednej z najpopularniejszych baśni na świecie. W Chorzowie, w miejscu gdzie latem to miejsce tętni życiem jako wesołe miasteczko Legendia, na czas martwego sezonu pojawił się magiczny Ogród Świateł.

Ogród Świateł w Chorzowie

Miejsce to przeszło wspaniałą metamorfozę zachwycając późnymi popołudniami (wtedy, kiedy jest ciemno na dworze) swoim bogactwem kolorowych dekoracji, postaci, czy też zagadek.

To wspaniałe uczucie być w takim magicznym miejscu, gdzie co parę kroków spotyka nas nowa atrakcja świetlna. Świecące przestrzenne postacie z baśni o Aladynie, a także kolorowe łańcuchy LED zdobiące niemal każde drzewo dostarczają odwiedzającemu przyjemnych doznań. Wszystko, co nas w tym miejscu otacza, wywołuje w nas tę wyjątkową, magiczną aurę.

Tak się złożyło, że byłem w tym miejscu akurat w dniu, kiedy najbardziej padało i sypał gęsty śnieg. To widać na fotografiach, które wykonywałem. Utrudniona możliwość przeżywania tego miejsca zmysłem wzroku ani na moment nie wpłynęła na mnie negatywnie. Byłem zbyt mocno zajęty czerpaniem przyjemności z chwili otaczania się kolorowymi, podświetlonymi obiektami w Ogrodzie. Na ten moment skupiłem się tylko na tym, co najlepsze.

Dlaczego o tym piszę? Pierwotnie miał to był jedynie krótki post na Facebooku. Postanowiłem jednak, że zachęcę was do odwiedzin tego miejsca, publikując wpis na bloga z garścią zdjęć na zachętę. Mógłbym jeszcze się rozpisywać, ale to i tak nie odda tego klimatu, jaki się przeżywa będąc tam. Jeśli macie blisko do Chorzowa, musicie koniecznie zobaczyć Ogród Świateł! 😍

PS.
Jak podaje organizator na swojej stronie, Ogród Świateł można zwiedzić nie tylko w Chorzowie. Atrakcja dostępna jest również w Krakowie i Warszawie.

Zobacz zdjęcia z mojej wycieczki do Ogrodu Świateł w Chorzowie

Żadne z poniższych zdjęć nie było obrabiane w Photoshopie.

Dżin z bajki o Aladynie Pałac w świetle Lampa Aladyna Oświetlony baśniowy pałac Iluminacja ptaków i roślin nad wodą w ciemności Podświetlony flaming Świecący wielbłąd Ogród Świateł w Chorzowie Aladyn - Ogród Świateł Labirynt w Ogrodzie Świateł Skarby z bajki Świecąca paszcza węża Drzewa oświetlone LEDami Świecący paw Karuzela z filiżankami Park Legendia w Chorzowie Wejście do labiryntu - Chorzów Kolorowe kwiaty świecące w ciemności Świecąca postać z bajki Ogród Świateł Legendia Chorzów Oświetlony stragan

Spis części cyklu "Co zwiedzić" - mikropodróże


E-booki

Komentarzy: 2

  1. Andrzej

    Super sprawa!
    W Lublinie coś takiego zrobili w Ogrodzie Botanicznym. Ja nie byłem i pewnie już się nie wybiorę, bo znajomi mówili, że te kilka grzybków i kwiatków to takie jedno wielkie g… i pewnie jest zrobione z resztek, które zostały z innych ogrodów. Nie bez powodu wspomniałeś o Krakowie i Warszawie a o Lublinie już nie 🙂

  2. Paulina

    Jak byłam w Chorzowie tego jeszcze nie było. Chętnie zobaczę to na żywo.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 331

Szukałeś mnie na Instagramie?