Zamek Olsztyn. Ruiny zamku w Olsztynie. Co zwiedzić #9

Zamek Olsztyn co zwiedzić

Postanowiłem wybrać się z kolegą na wycieczkę w niezwykłe miejsce – ruiny zamku w Olsztynie, położone na terenie malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To jedno z tych miejsc, które łączą w sobie urok historii z pięknem przyrody. Zapraszam do przeczytania relacji z mojej przygody!

Zamek Olsztyn. Wycieczka po ruinach zamku

Majestatyczne ruiny zamku w Olsztynie górują na wzniesieniu, skąd rozpościera się przepiękna panorama okolicznych krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas mojej wizyty zrobiłem mnóstwo zdjęć, które oddają atmosferę tego miejsca, a także pokazują, jak to miejsce powoli niszczeje, dotknięte upływem czasu.

Nie sposób było oderwać wzrok od kawałków średniowiecznych murów, które opowiadają historię nie tylko zamku, ale też Polski sprzed wieków.

Spacerując po ruinach, można poczuć się jak na filmowym planie, a przemierzanie po szczątkach dawnych komnat to prawdziwa podróż w czasie. Warto także zwrócić uwagę na ukryte w niektórych miejscach detale architektoniczne, które świadczą o niezwykłym kunszcie budowniczych z dawnych lat. Ruiny zamkowych murów kryją w sobie mnóstwo tajemnic i legend, których odkrywanie stanowi dodatkową atrakcję dla zwiedzających.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Oczywiście, nie sposób pominąć wrażeń związanych z otaczającymi zamek krajobrazami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zamek Olsztyn to idealne miejsce, by podziwiać majestatyczne wapienne ostańce oraz rozległe lasy porastające teren Jury. Niezapomniane widoki zapierają dech w piersiach, a czyste powietrze oraz przyjemny mikroklimat sprawiają, że człowiek chce tam wrócić jak najszybciej.

Wizyta w ruinach zamku w Olsztynie to niezapomniane doświadczenie, które łączy w sobie pasjonującą lekcję historii z obcowaniem z niezwykłym krajobrazem Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Polecam każdemu wybrać się tam chociaż raz, by na własne oczy przekonać się o urokach tego miejsca.

Zamek w Olsztynie – zdjęcia

Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 1 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 2 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 3 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 4 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 5 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 6 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 7 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 8 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 9 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 10 Zamek Olsztyn. Zdjęcie nr 11

Spis części cyklu "Co zwiedzić" - mikropodróże


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

623

Szukałeś mnie na Instagramie?